A túrázás nem egy 2-3 évszakos valami, hanem egész évben űzhető sport és kikapcsolódás (kinek mi). Akár a fagyosabb, -5 Celsius fok alatti téli napokon is elindulhatunk ösvényt taposni, viszont nem árt kicsit rákészülni. Most nem fogok kitérni a réteges öltözködés fontosságára, csak mutatok néhány kütyüt, ami nem árt, ha a hátizsákban lapul a téri kirándulásokon.
Izolációs fólia: Ez egy kb. 5 dkg-os valami, ami adott esetben életet is menthet. Nagyon vékony, fémréteggel bevont, kb 160×200 cm-es műanyag fóliáról van szó, ami visszaveri a hőt. Így ha valaki beburkolja magát vele, azt jó esetben megvédi a kihűléstől. Ha valahonnan rémlik a dolog, akkor onnan lehet ismerős, hogy a menekültáradatokról tudósító videókban/híradásokban rendre feltűnt, ahogy az Európába érkezők izofóliába csavarodva rostokoltak a hidegben. A téli túrákon akkor jöhet például jól egy ilyen fólia, ha valakinek kimegy mondjuk a bokája, és várni kell a segítségre, ilyesmik. Vannak olyan izofóliák, amiknek egyik oldala ezüst-, a másik pedig aranyszínű. Ha a cél a lehűlés elleni védelem, akkor az ezüst oldal legyen belül, ha pedig a túlhevülés megakadályozása lenne fontos, akkor pedig az arany. Amúgy a NASA fejlesztette ki a hatvanas években az izofóliát.
Fejlámpa: Télen korábban sötétedik, és ha valami miatt megcsúszunk az idővel, könnyen előfordulhat, hogy ránk esteledik. Na, ilyenkor jön jól egy fejlámpa. Sokféle típus kapható, az extrább modellek elviekben akár 100-200 méternyi utat is bevilágítanak.
Ételtermosz: Egy hosszabb túrán, ha nincs közben frissítési lehetőség, akkor fejedelmi élményt nyújthat egy ételtermoszból elfogyasztott forró leves, vagy főzelék vagy akármi. Az ételtermosz kb. annyiban más, mint egy sima termosz, hogy jóval szélesebb a nyílása, így a belepakolt táplálék könnyen hozzáférhető.
Arcmaszk: A téli mínuszok elleni védelemben jól jön annak, aki nem szereti, ha az arcára fagy a mosoly. Egyes modellek a szél és a nedvesség ellen is megfelelő védelmet nyújtanak. A bankrabló külső egyébként garantált.
Melegítő párnák: Az egyébként a fizioterápiában használatos melegítő tasakok jól jönnek a téli kirándulásokon is. Különböző méretű, műanyagból készült tasakokról van szó, amiben egy sűrűbb folyadék és egy apró fémlapocska úszkál. Ha megpattintjuk a fémlapot, akkor egy kémiai reakció indul el: a folyadék megszilárdul, és kb. 50 Celsius fokra melegszik, amit olyan 30-60 percig megtart. Használat után vízben felforralva a tasak újra használhatóvá válik.