A kameracspdás felvétel Királyháza térségében készült.
A nem mindennapi felvételt Bedő Péter, a Börzsöny Alapítvány nagyragadozó-kutatója osztotta meg Facebook-oldalán, majd a Duna-Ipoly Nemzeti Park is közzétette közösségi oldalán.
“Vannak a farkasokhoz megszólalásig hasonló kutyafajták, illetve akár hibridek is előfordulhatnak, de figyelembe véve a farkasok börzsönyi jelenlétére vonatkozó egyéb bizonyítékokat, a DNS mintákat is beleértve, melyek 2017. decembere óta összegyűltek, nagy biztonsággal ki lehet jelenteni, hogy a képen látható kutyaféle egy farkas”
Börzsönyi farkas* / wolf* in the Börzsöny hills of HungaryAz alábbi jó eséllyel a legelső farkasfotó, ami valaha a…
Közzétette: Peter Bedo – 2018. augusztus 23., csütörtök
Nem meglepő a farkasok felbukkanása a Börzsönyben, ugyanis az utóbbi években egyre több a vad az erdőkben, az elhullott, illetve a vadászok által megsebzett nagyvadak pedig remek prédát jelentenek a farkasoknak.
Kell-e a kirándulóknak tartaniuk a farkasoktól?
Lényegében nem. Darányi László, börzsönyi természetvédelmi őr elmondta: a farkas nagyon óvatos, és kerüli az embert, így eleve elenyésző az esély, hogy találkozzunk vele. Ráadásul nem tekinti zsákmánynak az embert, így egy esetleges találkozás esetén sem kell farkastámadástól tartani. Egyedül a sarokba szorított farkas támadhat emberre, így ha megpillantjuk, nem javasolt közelíteni felé.
Nagy látogatottságot hozó cikkekre, kreatív szövegekre van szükséged? Kattints a részletekért!
Főoldali illusztráció: pixabay
Forrás: dunaipoly.hu
“Kell-e a kirándulóknak tartaniuk a farkasoktól?
Lényegében nem. Darányi László, börzsönyi természetvédelmi őr elmondta: a farkas nagyon óvatos, és kerüli az embert, így eleve elenyésző az esély, hogy találkozzunk vele.” Rosszul vagyok az ilyen felelőtlen kijelentésektől. Pécsen embert ölt az állatkertből kiszabadult farkas…, és van a neten elég cikk a különböző farkastámadásokról… Úgy tűnik, hogy felelőtlenül nyilatkozgató uraság nem olvasta őket…